in

ŠKOLA SÁZENÍ: #7 Lekce – Metody vkladů a výběrů na sázkařské účty

Pokud budete sázet na internetu, budete rozhodně i vkládat na své hráčské účty. Existuje několik metod, které mají své výhody a i nevýhody.

 

Platební karty (debitní, kreditní):

Používáme je na všechno, tak proč ne u důvěryhodných sázkovkách? U všech se dá platit platebními kartami a pokud se nedá, tak tam nesázejte. Sázková kancelář, která chce přijímat tyto platby, musí totiž projít bankovním screeningem (z bezpečnostních důvodů), takže je to pak stejné, jako když zaplatíte v obchodě. Pokud budete platební kartou vkládat peníze:

  • budete vždy vypisovat částku, kterou chcete vložit na účet;
  • 16místní číslo z přední strany karty;
  • datum platnosti vaší karty, která je ve formátu MMRR
  • validační kód – 3 místní číselný kód CVC2/CVV2 ze zadní strany karty.
  • občas po vás budou ještě vyžadovat napsání jména držitele karty, datum narození, adresu.

Nikdy byste neměli tyto údaje takto v celku někomu sdělovat. Pokud však vkládáte na hráčský účet sázkové kanceláře, tak oni tyto údaje takto v celku nevidí a tak není důvod se obávat zneužití.

Výhodou této metody je, že hned vydíte, zda se platba provedla nebo ne. Nevýhodou je, že platební karty Mastercard a VISA mají odlišné podmínky pro vklady a výběry. Obvykle je výhodnější vlastnit VISA kartu, jelikož výběry pak nemusí chodit bankovním převodem, ale zpět na kartu. Tato transakce trvá cca 3 – 4 pracovní dny.

 

Bankovní převody (bank transfer):

Jedná se o nejpomalejší variantu, vklad na účet totiž může trvat až 10 dní a výběr zpět na účet zhruba stejnou dobu. Musíte vypisovat čísla bankovních účtů, částku, měnu a datum splatnosti – tedy běžné náležitosti platebního příkazu. Pokud budete vkládat na zahraniční sázkové kanceláře, budete muset vypsat i IBAN (International Bank Account Number) a SWIFT kód.

Mějte na paměti, že vklad a výběr bankovním převodem na zahraničních sázkové kanceláře může být zpoplatněn vaší bankou.

 

Elektronické peněženky:

Elektronické peněženky, jak už název napovídá, je peněženka na internetu, kam si ze svého účtu nahrajete peníze a můžete je používat pro vklady a výběry. Vklad na sázkovou kancelář tak trvá několik vteřin a výběr asi 1- 2 dny.

Sice to zní bezva, ale jsou s nimi spjaty poplatky za vklad do peněženky (1,9% u Moneybookers) a výběr z peněženky (v současnosti je to cca 50 Kč). Navíc, sázkové kanceláře obvykle nedávají bonus sázkařům, kteří vložili právě touto peněženkou. Avšak pro klasické sázení toto může být dobrá alternativa k platebním kartám.

Důvodem je, že za tuto peněženku neplatíte žádné peníze (jako například za vedení účtu v bance) a můžete je používat i pro platby na dalších stránkách, jako je např. Ebay. V Evropě je nejrozšířenější Moneybookers (Skrill), Neteller a Click2Pay.

 

Úvod: Proč to děláme?

#1 Lekce: Kurzové sázení a na co se dá sázet?

#2 Lekce: Jak se stanovují kurzy a jak se počítá výplata a zisk ze sázek?

#3 Lekce: Sázkové kanceláře

#4 Lekce: Sázení na pobočkách

#5 Lekce: Sázení přes internet

#6 Lekce: Co jsou live sázky?

#7 Lekce: Metody vkladů a výběrů na sázkařské účty

#8 Lekce: Podmínky sázkových kanceláří

#9 Lekce: Affiliate stránky, tipeři a tipařská fóra

#10 Lekce: Dá se vydělávat sázením na živobytí?

#11 Lekce: Typy bonusů sázkových kanceláří

#12 Lekce: Sure Bets

#13 Lekce: Matched Betting – sázení bez rizika

 

Komentáře