in

ŠKOLA SÁZENÍ: #11 Lekce – Typy bonusů – uvítací, reloady a refundy

Sázkové kanceláře nabízejí uvítací bonusy k přilákání nových sázkařů nebo povzbuzení stávající sázkařů k sázení. Dělají tak během velkých sportovních turnajů (např. MS v hokeji, ve fotbale, olympijské hry, dostihové festivaly, atd…), kdy se na sázkaře může hrnout desítky nabídek denně a sázkové kanceláře se předhánějí, která dá lepší podmínky nebo která dá nejlepší zvýhodněné kurzy na výsledek události. Věrnost jedné sázkové kanceláři se tedy rozhodně nevyplácí…

Je tedy dobré si říci, že není bonus jako bonus. Některé jsou výhodné, některé méně a některé vůbec 🙂

Nejtypičtější bonus je uvítací bonus (vstupní bonus). Tímto bonusem sázkové kanceláře získávají nové registrace a hned těmto sázkařům připíšou něco navíc. Příkladem může být, že sázková kancelář připíše 50% vašeho vkladu do výše 1000 Kč na hráčský účet navíc, pokud vložíte k ní peníze. Tj. pokud vložíte 2 000 Kč, tak oni vám přihodí ještě další tisícovku. Tato tisícovka je pak spojena s podmínkami – například budete případný zisk z tisícikoruny muset několikrát protočit (abyste ho ideálně prohráli). Kdybyste vložili na účet více, než 2 000 Kč, tak stejně dostanete jen tisícovku.

Druhým typem bonusů jsou sázky bez rizika. V tomto případě budete sázet za své peníze, ale pokud byste prohráli vaši sázku, tak vám ji sázková kancelář do určité výše připíše zpět na účet. Tedy, vsadíte-li 1 000 Kč, že tým A vyhraje a on nakonec prohraje, tak na svůj hráčský účet dostanete zpět 1 000 Kč. Liší se pak podmínky, jestli můžete tuto sázku vybrat zpět k sobě na účet nebo jestli ji musíte znovu vsadit, případně, jestli tuto sázku bez rizika a výhru z ní musíte protáčet. Vždy si přečtěte podmínky k tomuto bonusu.

Posledním typem bonusů mohou být bonusy na velmi sledovaná utkání (reloady). Pokud se hraje zápas mezi velkými týmy, sázkové kanceláře pošlou svým sázkařům zprávu, že pokud si vsadí na tento zápas, tak od nich dostanou ještě další bonus. Například: pokud si vsadíte předzápasovou sázku v hodnotě 300 Kč, tak získáte sázku bez rizika ve stejné hodnotě na live sázku. Tedy, pokud by vaše live sázka prohrála, tak sázková kancelář vám 300 Kč vrátí zpět na účet.

Ještě existují refundy, což jsou speciálním typem bonusů a jsou obvyklé při sázení na koně. Typicky se jedná o to, že pokud vsadíte na koně a on doběhne v závodě jako druhý, tak vy dostanete bonus, který můžete vsadit na další závod. Pravděpodobnost, že taková situace nastane je v řádu desítek procent (záleží na kurzu a počtu koní v dostihu), takže když takto vsadíte na deset závodů, tak se určitě stane, že jednou se vám podaří získat onen refund.

 

Na co si dávat pozor?

Jednak si určitě ověřte, zda je bonus vypsaný i pro sázkaře z České nebo Slovenské republiky, protože sázkové kanceláře mohou chtít přilákat nové sázkaře pouze z určitých zemí Evropy.

Přečtěte si podmínky bonusu – bývá tam, že pokud dostanete bonus, tak tento bonus musíte vsadit za určitý kurz (např. 1,8 a více), abyste ho mohli pak vybrat. Případně, že bonus nedostanete, pokud nevsadíte za kurz vyšší než 2,0 a ještě ho i 6krát neprotočíte.

S přečtením si podmínek se pojí další situace, která může nastat. Pokud byste vložili elektronickou peněženkou, tak vám sázková kanceláře dle svých podmínek bonus nepřipíše, protože ho připíše pouze v případě, že vložíte platební kartou.

 

Úvod: Proč to děláme?

#1 Lekce: Kurzové sázení a na co se dá sázet?

#2 Lekce: Jak se stanovují kurzy a jak se počítá výplata a zisk ze sázek?

#3 Lekce: Sázkové kanceláře

#4 Lekce: Sázení na pobočkách

#5 Lekce: Sázení přes internet

#6 Lekce: Co jsou live sázky?

#7 Lekce: Metody vkladů a výběrů na sázkařské účty

#8 Lekce: Podmínky sázkových kanceláří

#9 Lekce: Affiliate stránky, tipeři a tipařská fóra

#10 Lekce: Dá se vydělávat sázením na živobytí?

#11 Lekce: Typy bonusů sázkových kanceláří

#12 Lekce: Sure Bets

#13 Lekce: Matched Betting – sázení bez rizika

 

Komentáře