in

Matched Betting vs. Uber. Co se víc vyplatí?

Čau Winnersáci,

pokud už jste s náma dýl, tak víte, že podporujem lidi na cestě k finanční nezávislosti. Kvůli tomu byl, je a bude Winners Club. Samozřejmě ale víme, že matched betting není jediná možnost, jak přijít k penězům jiným způsobem než “od devíti do pěti” prací. Ježdění s autem a řízení pro UBER taky nezní špatně, co myslíte?

Pojďme se tedy podívat na to, jak to s tím Uberem je, a jestli se nám náhodou přeci jen nevyplatí víc ten matched betting.

 

Počáteční náklady a jak začít jezdit pro Uber?

Vy jste chytří a my nejsme hloupí. Pokud čtete tento článek, tak vám nemusíme vysvětlovat, že počáteční investice se v 99% člověk nevyhne. Je to špatně? Není, ale je potřeba zvážit návratnost a výhodnost.

Abyste mohli začít jezdit pro Uber, tak potřebujete řidičák, výpis z rejstříku trestů a centrální registr řidičů. Jen za řidičák se platí až 10 tis. Kč. Jo a auto, drobný detail. Tady máte dvě možnosti. Pokud máte auto vlastní a chcete ho používat, tak směle do toho, ovšem musíte počítat se značným opotřebováním komplet auta. V opačném případě si vůz můžete pronajímat, což v praxi znamená zvýšení nákladů a tedy snížení zisků.

V porovnání s tím je matched betting levným kamarádem. Do začátku potřebujete jen nějaký notebook, hloubavého ducha a 3-5 tis. Kč na první sázky.

 

Náročnost

Umíte řídit? Super, zapněte navigaci (Google Mapy nebo appka Waze bohatě postačí) a Uber appku a příjměte první zakázku.

Proniknout do všech sfér matched bettingu vám bude nějaký čas trvat. Je toho opravdu hodně a je se pořád čemu učit. Nicméně není pochyb o tom, že s naší pomocí to zvládnete na jedničku. Postačí vám tedy trpělivost a základy angličtiny.

 

Peníze, zisky, příjmy

Jojo, hlavní téma dnešní “diskuze.” Pro možnost porovnání použiju data nasbíraná Alešem Černým a Alešem Michlem pro článek MF Dnes (2015) a data z průměrného měsíce členů Winners Clubu.

Za víkendovou šichtu (pátek – neděle) si pan Černý přišel na 6 tis. Kč před odečtením nákladů. Po odečtení nákladů pronájem auta a za odježděné kilometry se dostal na výdělek přes 1 tis. Kč. Když si auto pronajal na celý měsíc a odjel tedy “víkendovou šichtu” 4x, tak se mu snížily náklady, díky čemuž si vydělal 11 tis. Kč. To není špatné.

Na druhou stranu, aby dosáhl takového výsledku, tak musel jezdit ve špičce – tedy páteční a sobotní noc. Pan Michl toho tolik neodjezdil, končil před půlnocí. To se na jeho výdělcích výrazně podepsalo a za měsíc si vydělal pouze necelé 3 tis. Kč. Je důležité zmínit, že oba dva páni se rozhodli pro zapůjčení elektrovozu. Pokud by jezdili svým autem, tak zisky budou větší na úkor opotřebování vozidla.

Když se podíváme na zisky z matched bettingu z lednu 2018, kdy se nekonal žádný velký dostihový festival ani žádná fotbalová událost, tak bylo možné si přijít až na £955. Z pohodlí domova.

Dalo by se argumentovat tím, že pánové Černý a Michl jezdili pouze o víkendu a nevyužili tak čas celého týdne. Na druhou stranu, hlavní výdělky z matched bettingu přináší právě sobota, takže si troufám tvrdit, že čas strávený za volantem se cca rovná času stráveného na sázkových kancelářích.

 

Závěr

Uber je fantastickej produkt. Zdemokratizoval nám v Praze a po světě dopravu. Téměř kamkoliv přiletíte, tak tam Uber funguje (nebo o něm aspoň taxikáři slyšeli) a skvěle to doplňuje místní slušné taxikáře. Pokud vás baví řídit, tak s chutí do toho. Počítejte ale s tím, že pro dosažení vyších výdělků budete muset jezdit opravdu často a hodně. A nezapomeňme ani na to, že zástupci hlavního města se chystají službu Uber zregulovat. Podmínky se tedy mohou významně změnit…

Pokud máte trpělivost a chuť přiučit se něčemu novému, díky čemuž si v budoucnu budete moct přijít na hezké peníze, tak neváhejte zkusit matched betting.

Kluci z WC

 

P.S.: Kdyby vás zajímalo něco víc o taxislužbách a Uberu v Praze, doporučujeme se podívat na nedávný pořad Janka Rubeše s Ondřejem Krátkým (Liftago) v pořadu V centru televize Seznam.cz.