in

Jak si založit bankovní účet ve Velké Británii? Monese.

Chystáte se do Velké Británie na Erasmus nebo za prací? Tak asi budete řešit i otevření bankovního účtu. Jenže ono takové založení účtu je docela komplikovaná záležitost. Tedy aspoň do nedávna…

K založení bankovního účtu budete vždy potřebovat:

  1. Proof of name (doklad o potvrzení jména) a
  2. Proof of address (doklad o potvrzení adresy).

 

Jenže tradiční UK banky jako Lloyds, Barclays, HSBC nebo Santander vás budou tak trochu diskrimonovat, protože jste cizinci a protože je daleko jednodušší založit účet Britovi, než vám. A tak bylo zvykem, že bylo potřeba obcházet pobočky různých bank a doufat, že vám účet někdy otevřou.

Tak tomu opravdu do nedávna bylo… Naštěstí, pár let nazpět, proběhl boom digitálních bank. A zdrojem toho boomu je už tradičně Londýn. A tak netrvalo dlouho a díra na trhu byla zaplněna bankou Monese. A my vám v tomto příspěvku řekneme, jak od nich získat k otevření účtu i £5 navíc.

 

Co Monese nabízí?

Monese je digitální banka z Velké Británie, která nabízí otevření bankovního účtu s lokálním číslem účtu (IBAN) a to včetně platební karty a mobilní aplikace, ze které svůj účet můžete plnohodnotně obsluhovat.

Účet vám může být veden zdarma nebo si můžete zakoupit jeden z jejich placených plánů – Plus a Premium. Tyto placené plány pak snižují poplatky za výběry z bankomatů nebo převodů peněz ze zahraniční měny.

Účet vim navíc Monese otevře jak v britských librách, tak i v eurech. Platební karta je MasterCard. Britské číslo a sort code je tedy zamozřejmostí.

 

Jak vypadá aplikace Monese?

Mobilní aplikace je jak pro zařízení s operačním systémem Android, tak i pro iOS. Vývojáři si na ní dali dost záležet, protože je opravdu pěkná. A protože se jedná o nově vzniklou banku, nemusí tak řešit dlouhé a otravné údržby systému. To tedy zaručuje, že Monese vám poběží kdykoliv a kdekoliv a že vždy budete mít přístup ke svým penězům.

V aplikaci najdete přehled svých výdajů, údaje o platební kartě a její nastavení (například její zablokování v případě ztráty), údaje o vašem účtu a aktuálně nastaveném plánu, možnost provedení bankovního převodu a nebo třeba možnost nasdílet váš promokód k otevření účtu.

 

Jak si založit bankovní účet na Monese?

Otevření účtu je snadné a celý proces probíhá digitálně. Nemusíte tedy na žádnou pobočku. Stáhněte si tedy aplikaci do vašeho teleofnu:

A pokud během registrace vložíte promokód: NS3BKZJH, dostanete od banky £5.

 

Je to plnohodnotný účet?

Ano, je. Jak to často bývá u digitální bank, tak jsou pouze nadstavbou na bankovním účtem tradičních bank. Monese není vyjímkou a tak váš účet je ve své podstatě veden u banky v Estonsku, které je veden účet ve Velké Británii.

 

K čemu používá Winners Club Monese?

Je veřejným tajemstvím, že naše komunita matched betterů používá několik účtů ve Velké Británii a jednou z hlavních bank je právě Monese.

Důvod je jasný. Účet vám založí z pohodlí vašeho domova. Platební kartu posílají bez problému do Čech a na Slovensko a dokonce nedávno přeložili svou help sekci do češtiny.

Pokud se tedy chystáte do Velké Británie za studii nebo za prací. Ušetřete si práci a zbytečné starosti tím, že si založte bankovní účet u Monese. Je zdarma a navíc při použití našho promokódu NS3BKZJH získáte £5. Uvidíte, že nebudete litovat 🙂

 

Kluci z WC