in

Jágr #68: Jarda ve Stars

Jaromír Jágr se vrátil domů do Kladna. Taková zpráva se dá označit za hokejovou událost roku, minimálně tady v Česku, a to i přesto, že proběhly Olympijské hry, Mistrovství Světa a finále bojů o Stanley Cup právě probíhá. Každá legenda nějak pokračuje a příběh Jardy není výjimkou…

Jarda v Stars

Narozdíl od jeho působení v NHL “před Ruskem”, kdy Jarda trávil vždy více sezón v jednom týmu, tak po svém návratu kluby střídal v relativně velkém tempu. Po nepřilíš dlouhém angažmá u Letců se Jarda stěhoval do Dallasu v Texasu, protože podepsal jednoletou smlouvu s místními Stars.

Přestup do Dallasu znamenal Jardovo vůbec první působení v západní konferenci. Zajímavé je, že Stars nebylo jeho první volbou jakožto volného hráče. Jágr se nechal slyšet, že by rád hrál v Kanadě, konkrétně v týmu Montrealu Canadiens. Nicméně kanadští Habs a především jejich GM neměli o Jágrovy služby zájem.

Jeho debut za Stars byl odložený kvůli výluce NHL, při které Jágr nelenil a blýskl se bilancí 24+33 během 34 zápasů za jeho domácí Kladenské Rytíře. Očekávaný debut tedy přišel na řadu až v lednu 2013. Jágr v něm zaznamenal hned 2+2 a zařídil tak výhru 4:3 na Phoenixem.

29. března 2013 na své konto Jágr připsal asistenci č. 1000 a stal se tak 12. hráčem a vůbec prvním  “ne-kanadským” hráčem, kterému se povedlo dosáhnout tak význačného milníku.

2. dubna 2013 byl Jágr vytrejdován do týmu Boston Bruins, aby vystužil tým z Bostonu do play-off.

P.S.: to be continued … “Jarda v Bruins”

 

Komentáře