in

Jágr #68: Jarda v Rusku

Jaromír Jágr se vrátil domů do Kladna. Taková zpráva se dá označit za hokejovou událost roku, minimálně tady v Česku, a to i přesto, že boje o Stanley Cup jsou v plném proudu a Mistrovství světa právě začíná. Každá legenda nějak pokračuje a příběh Jardy není výjimkou…

Jarda v Rusku

Po sezóně 2008 se Jarda poprvé ve své kariéře ocitl mezi volnými agenty, a když ho generální manažer newyorských Rangers informoval o tom, že s ním neprodlouží smlouvu, musel se Jágr rozhdonout co dál.

Jágr měl nápadníky mezi týmy z NHL, ale raději se rozhodl odejít do Ruska, kde plánoval dokončit svou kariéru. Jak dnes už víme, nestalo se tak a Jarda dělal hokejovým fanouškům radost dalších 10 let.

Jágr se s Avangardem Omsk dohodl na 2-roční smlouvě, díky které si ročně přišel v přepočtu na 5M amerických dolarů ročně.

Během svého angažmá v Rusku si Jágr musel projít velmi smutným a emotivním zážitkem. Jágrův spoluhráč Alexei Cherepanov se na střídačce Avangardu zhroutil Jágrovi přímo do náruče a následně zemřel.

Přes veškeré spekulace o návratu do NHL, především do týmu Edmontonu Oilers, se Jarda rozhodl prodoužit smlouvu v Rusku i na sezónu 2010/2011, ve které se týmu Avangard Omsk v čele s Jágrem podařilo vybojovat vítězství v základní části KHL.

Po sezóně 2010/2011 se Jágr vrátil do NHL. Návrat byl o to peprnější, že si Jágr vybral hrát za úhlavního rivala Tučňáků z Pittsburghu, Philadeplhii Flyers.

P.S.: to be continued … “Jarda v Flyers”

 

Komentáře