in

Jágr #68: Jarda v Panthers

Jaromír Jágr se vrátil domů do Kladna. Taková zpráva se dá označit za hokejovou událost roku, minimálně tady v Česku, a to i přesto, že proběhly Olympijské hry a Mistrovství Světa. Každá legenda se nějak schyluje ke svému konci a příběh Jardy není výjimkou…

Jarda v Panthers

Tým Florida Panthers obětoval za Jágra výběry v 2. a 3. kole draftu před uzávěrkou přestupů v roce 2015.

Svůj první gól i asistenci si Jágr připsal v souboji s floridským rivalem Panterů, Tampou Baz Lightning.

Florida měla mladý a talentovaný tým, do kterého Jarda přišel v roli mentora. Tento tah se všem zúčastněným povedl velmi dobře. Zdálo se, že Jardovi mimo jiné prospělo i floridské teplé klima.

Ještě v sezóně 14/15 stihl Jarda překonat milník 1800 bodů, respektive 2000 bodů počítáme-li i playoff. Ve druhé sezóně se Floridě s Jágrem podařilo probojovat do playoff, kde si Jarda připsal 2 asistence a stal se tak 5. hráčem v historii, který překonal hranici 200 bodů v playoff. Bohužel, Panteři vypadli již v prvním kole s Islanders v 6 zápasech.

20. října 2016 vstřelil Jágr svůj 750. gól v NHL jakožto třetí hráč v historii soutěže. O dva měsíce později, 22. prosince 2016, se Jágr dostal na druhé místo žebříčku celkového bodové počtu nasbíraného za celou NHL kariéru svým 1888. bodem. Později v sezóně Jágr dosáhl na historický milník 1900 bodů, jako jediný hráč v historii NHL, který se nejmenoval Wayne Gretzky.

Po sezóně 2016/2017 se Jarda na Twitteru nechal slyšet, že se mu s nabídkou kontraktu neozval žádný z Generálních Manažerů. Vypadalo to, že jedna legendární kariéra je u konce.

P.S.: to be continued … “Jarda v Flames”

 

Komentáře