in

Jágr #68: Jarda v Flyers

Jaromír Jágr se vrátil domů do Kladna. Taková zpráva se dá označit za hokejovou událost roku, minimálně tady v Česku, a to i přesto, že boje o Stanley Cup jsou v plném proudu a hraje se Mistrovství světa. Každá legenda nějak pokračuje a příběh Jardy není výjimkou…

Jarda v Flyers

Po úspěšném angažmá v Rusku se Jardovi začalo stýskat po zámořském hokeji. Zatoužil po návratu do NHL, a přestože již nebyl mladíkem, který by dokázal táhnout tým sám na svých bedrech, pořád představoval žhavou hokejovou komoditu nejen pro svůj hokejový um, ale také pro své letité zkušenosti.

K návratu došlo 1. července 2011, když se Jágr, namísto návratu ke svým “mateřským” Tučnákům, rozhodl pro angažmá u jejich odvěkých rivalů – Letců z Philadephie.

Hned během svého prvního zápasu v dresu Flyers se Jardovi podařilo přepisovat dějiny. Připsal si totiž asistenci u gólu Girouxe, která byla jeho bodem číslo 1.600 v kanadsko-americké NHL. Jágrovi se v lajně vedle Girouxe dařilo a patřil k nejproduktivnějším hráčům úvodu sezóny.

Jeho jednosezónní angažmá s Flyers skončila neúspěšným tažením v playoff. Jágr a Flyers sice dokázali porazit Pittsburgh v poměru 4:2 na zápasy v sérii, ve které se gólově prosadil právě i český křídelník #68, ale v dalším kole padli v sérii proti New Jersey Devils, v jejichž dresu se Jágr objevil o pár sezón později.

Po sezóně 2011/2012 se Jarda upsal týmu Dallas Stars.

P.S.: to be continued … “Jarda v Stars”

 

Komentáře