in

Jágr #68: Jarda v Flames

Jaromír Jágr se vrátil domů do Kladna. Taková zpráva se dá označit za hokejovou událost roku, minimálně tady v Česku, a to i přesto, že proběhly Olympijské hry a Mistrovství Světa. Každá legenda nějak končí a příběh Jardy není výjimkou…

Jarda v Flames

Po sezóně 2016/2017 se Jarda na Twitteru nechal slyšet, že se mu s nabídkou kontraktu neozval žádný z Generálních Manažerů. Vypadalo to, že jedna legendární kariéra je u konce.

Jenže, jeden z GM se přeci nakonec jen ozval. Jednalo se o manažera týmu Calgary Flames. Jágr byl rád, protože poprvé ve své kariéře mohl okusit atmosféru NHL v Kanadě  jako domácí hráč.

Jágr avizoval, že by rád hrl až do svých 50. let, nicméně brzy oznámil, že jeho sezóna s Flames bude zřejmě jeho poslední v NHL.

I přes Jardovu vynikající tréninkovou etiku a péči o tělo se mu v jeho pokročilém hokejovém věku nepodařilo vyhnout zraněním, která nakonec stála za jeho předčasným ukončením sezóny a také celé NHL kariéry.

Jarda se v dresu Flames ukázal jedním gólem a šesti asistencemi.

S NHL se rozloučil hráč, který odehrál 1733 zápasů, vstřelil 766 gólů, připravil 1156 asistencí a celkově nasbíral 1921 kanadských bodů.

Jágr hrál za 9 týmů v NHL a s největší pravděpodobností toto číslo nezaokrouhlí. Na druhou stranu, u Jágra nikdy nemůžeme vědět. 

P.S.: to NOT be continued … Jarda se loučí.

 

Komentáře