in

Jágr #68: Jarda v Capitals

Jaromír Jágr se vrátil domů do Kladna. Taková zpráva se dá označit za hokejovou událost roku, minimálně tady v Česku, a to i přesto, že probíhají Olympijské hry a čeká nás Mistrovství světa. Každá legenda nějak začíná a příběh Jardy není výjimkou…

Jarda v Capitals

Poté, co se do týmu “Tučňáků” z Pittsburghu vrátil Mario Lemieux, začaly v kabině narůstat problémy. Pens se nedařilo a Jágrův masivní plat byl pro ně až příliš vysoký. Kvůli těmto důvodům byl Jágr po nepříliš vydařené sezóně 00/01 vyměněn do týmu Washington Capitals.

Caps ho podepsali na 7 let s celkovým platem $77 milionů, což byl v té době rekordní konrakt.

Bohužel, Jágrova štace v hlavním městě USA nebyla ani zdaleko tolik úspěšná. Když už se Caps dostali do play-off, tak se podívali nejdále do divizního kola.

Zajímavé je, že těsně před sérií s Tampa Bay Lightining v úvodním kole play-off dostal Jarda hokejkou přes zápěstí, které se mu zlomilo. Drželo se to pod pokličkou a tak není divu, že byl Jágr obviňován ze zpackaného play-off.

Bohužel se mu nedařilo ani individuálně. Je však úchvatné, že se toto dá říct o hráči, co odehrál  190 zápasů ve kterých nasbíral 201 kanadských bodů za dvě a půl sezóny. Ano, až tak moc se od Jágrova příchodu očekávalo, že takovéhle výkony prostě nebyly dost.

Jágr byl pro Caps zklamáním. Během sezóny 03/04 byl Jarda vyměněn do týmu New York Rangers, aby zde mohl znovu nastartovat svou kariéru.

P.S.: to be continued … “Jarda v Rangers”

 

Komentáře