in

Jágr #68: Jarda v Bruins

Jaromír Jágr se vrátil domů do Kladna. Taková zpráva se dá označit za hokejovou událost roku, minimálně tady v Česku, a to i přesto, že proběhly Olympijské hry, Mistrovství Světa a finále bojů o Stanley Cup právě probíhá. Každá legenda nějak pokračuje a příběh Jardy není výjimkou…

Jarda v Bruins

Narozdíl od jeho působení v NHL “před Ruskem”, kdy Jarda trávil vždy více sezón v jednom týmu, tak po svém návratu kluby střídal v relativně velkém tempu. Po pouhých 3 měsících strávených v Dallasu se Jarda opět stěhoval na východ, protože 2. dubna 2013 byl Jágr vytrejdován do týmu Boston Bruins, aby vystužil tým z Bostonu do play-off.

První gól za černožluté Medvědy vstřelil Jágr hned při svém debutu. Svůj druhý gól si nechal až na konec dubna do utkání proti svému budoucímu zamněstnavateli – Floridě Patnhers. Tento gól se ukázal býti gólem vítězným, a to s pořadovým číslem 118, což znamenalo, že Jágr vyrovnal rekord v počtu vítězných gólů NHL (v té době).

Jágrovi se s Bostonem podařilo prokousat až do finále Stanley Cupu, čímž stanovil nový rekord pro počet let mezi finálovými zápasy (21). Bohužel, ve finále se jeho týmu nepodařilo zdolit favorizované Chicago Blackhawks.

Po prohraném finále dal Boston jasně najevo, že o další spolupráci s Jardou již nemá zájem, a tak se Jágr jakožto volný hráč rozhodl upsat týmu New Jersey Devils.

P.S.: to be continued … “Jarda v Devils”

 

Komentáře