in

Brocast #30 – Jana Bilíková

Jak asi víte, tak jsme nedávno spustili vlastní podcast – Brocast. Věříme, že se vám podcast bude líbit a budeme moc rádi, když budete sledovat naše kanály na YouTube, iTunes a Spotify. Do podcastu k nám zavítala kreativní šéfkuchařka restaurací Ambiente – Jana Bilíková.

 

Rozhovor s Janou Bilíkovou o vaření a cestování v podcastu #30

Nebudeme chodit kolem horké kaše… tento rozhovor byl prostě o jídle a cestování. Takže spoiler alert: dostanete hlad a budete chtít někam odletět, takže si ho pusťte, až budete zrovna svačit v taxíku cestou na letiště.
Naše pozvání přijala kreativní šéfkuchařka restaurací Ambiente – Jana Bilíková. Janča má za sebou celou řadu neuvěřitelných stáží v těch nejlepších restauracích z celého světa a tak jsme si mohli opravdu důkladně udělat hlad. Povídali jsme si o tom jak začínala a proč dokončovala práva, když věděla, že se jim nechce věnovat, o energii v kuchyni, jak přemýšlí nad novým jídlem, o Tomášovi Karpíškovi a restauracích Ambiente, o hodnotě Michellinského ocenění, výrazných osobnostech v gastronomii, Novém Zélandu a Izraeli, … Prostě jsme tlachali u vína.
Další perfektní rozhovor. Moc nás to bavilo a jsme si jistí, že bude bavit i vás… tak na zdraví a dobrou chuť.

Informace o podcastu najdete zde: Brocast.cz
Sledujte náš kanál na YouTube
Sledujte nás na Apple Podcasts
Sledujte nás na Spotify

Kluci z WC